

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 7 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 40 kHz |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 11 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 27m V/µs |
| Operating Supply Current | 25 µA |
| Input Bias Current | 100 fA |
| Nominal Supply Current | 25 µA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 50 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 900 µV |
| Voltage Gain | 113.98 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 60 dB |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 85 dB |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
